Dijital Pazarlama Ajansı
background

Almanya İşçi Alımı Şartları

Almanya’ya işçi olarak gitmek istiyorsanız…

Zaten belirli bir iş teklifi aldınız. Bunu yapmak için, muhtemel işvereninizden “İstihdam Beyanı” formunu doldurmasını isteyin;

Düzenlenmiş bir meslekte (örneğin sağlık sektöründe) çalışmak istiyorsanız, mesleği icra etmek için bir lisans aldınız (veya emin olduğunuzdan);

Yabancılar hukukunun genel şartlarını yerine getiriyorsunuz, örneğin B. geçerli pasaport, garantili geçim kaynağı vb.

Almanya işçi alımı başvuru Vizesi yalnızca tüm şartları karşılıyorsanız ve eksiksiz belgelere sahipseniz göndermelisiniz. Yabancı kalifikasyonunuz henüz tanınmadıysa, vize başvurunuz işleme alınamaz.

Yabancı bir üniversite diplomam var. Hangi seçeneklerim var?

Almanya nitelikli işçi alımı için bir uzman olarak gereksinimleri karşılıyorsanız, aşağıdaki durumlarda AB Mavi Kart başvurusunda bulunabilirsiniz:

En az bir yıl için belirli bir iş teklifiniz var, kalifikasyonunuzun istihdamı uygunsa, yıllık brüt maaşınız en az 55.200 Euro olacaktır.

AB Mavi Kart şartlarını yerine getirmezseniz, kalifikasyonunuzun yapmanıza olanak tanıyan nitelikli bir iş arayışı için oturma izni alabilirsiniz. Bu, niteliklerinize dayanarak, belirli bir işi yapabilmeniz gerektiği anlamına gelir. Yardımcı ve stajyer meslekler burada hariç tutulur, her durumda nitelikli istihdam olmalıdır. Almanya işçi başvurusu Federal İstihdam Bürosu, yabancı kalifikasyonunuzun amaçlanan işe uygun olup olmadığını kontrol edecektir.